Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում

2018թ. 1-ին փուլ. հունվարի 22-26

Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստման ծրագիր

«Իսկական հարսանիք. դպրոցը ծեսի բաց լաբորատորիա» նախագիծ

Մանրամասն՝ 2-5 տարեկանների լաբորատորիայի բլոգում

Բովանդակություն

  • Հեղինակային կրթական ծրագրով ստեղծված բաց միջավայր
    Մոդել խմբասենյակ
    Մեդիամիջավայր
  • Նախադպրոցական խմբում իրականացվող աշխատանքային նախագծի մասնակցություն՝
    — հիգիենա-սանի ինքնուրույնություն
    — սննդի կազմակերպում (նախաճաշ, ճաշ)
    — քուն, օրորոցային երգեր
    — մարզական պարապմունք
    — տեխնոլոգիական գործունեություն
    — երաժշտական խաղեր
    — պար, թատրոն
  • Դաստիարակի բլոգը՝ ուսումնական գործիք
  • Դաստիարակի ընթերցարան:

Աշխատակարգ

Վերապատրաստվող յուրաքանչյուր մասնակից ամեն օր լինում է կրթահամալիրի մի նախակրթարանում՝ Արևելյան, Արևմտյան, Հյուսիսային, Հարավային, Քոլեջի։

 Հունվարի 22

9։30-10։00՝ մասնակիցների ընդունելություն, գրանցում Մայր դպրոցում, Կենտրոնում
10։00-10։30՝ կրթահամալիրի, վերապատրաստման ծրագրի ներկայացում, աշխատանքային խմբերի ձևավորում. Մայր դպրոց, համերգասրահ
Ներկայացվում են՝ mskh.amկրթահամալիրի տնօրենի մանկավարժական բլոգմեդիագրադարան, «Դպիր»«Բարեկամություն» ճամբար, 2-5 տարեկանների դաստիարակների լաբորատորիա՝ դաստիարակների բլոգներով:
10։30-11։00՝ Շրջայց Մայր դպրոցում՝ երաժշտական կենտրոնմարզական կենտրոն,Մարմարյա սրահ, «Տիգրան Հայրապետյան» գրադարան, ԱվագՄիջին դպրոցներ. ուսուցում բլոգներով, ուսումնական նախագծերով
11։00-11։15՝ Մայր դպրոցից աշխատանքային խմբերի մեկնում նախակրթարաններ
11։15-11։45՝ Դպրոց-պարտեզ հաստատությունը կրթահամալիրում, շրջայց-ներկայացում դպրոց-պարտեզներում
12:00-12։45՝ աշխատանք նախադպրոցական խմբում՝ շաբաթվա նախագծին ծանոթություն, ճաշ
12։45-13։15՝ դպրոցի ղեկավարի հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց, մեծ մարզասրահ
13։15-14։15՝ մարզական պարապմունք. Մայր դպրոց, մարմնամարզական մեծ դահլիճ
14։30-15։00՝ օրվա ամփոփում. Մայր դպրոց, «Սեբաստիա» համերգասրահ
15:00՝ լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք

Հունվարի 23
8։30-8։45՝ վերապատրաստվողների դիմավորում կրթահամալիրի երթուղայինների կայանատեղիում
9։00-9։30՝ մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00՝ նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում, տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում
13։30-14։00՝ դպրոցի ղեկավարի հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա» համերգասրահ
14։00-15։00՝ երաժշտության-պարի պարապմունք. օրվա ամփոփում
Մայր դպրոց, «Սեբաստիա» համերգասրահ
15:00՝ լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք

Հունվարի 24

8։30-8։45՝ վերապատրաստվողների դիմավորում կրթահամալիրի երթուղայինների կայանատեղիում
9։00-9։30՝ մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00՝ նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում, տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում
13։30-14։00՝ դպրոցի ղեկավարի հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա» համերգասրահ
14։00-15։00՝ երաժշտության-պարի պարապմունք. օրվա ամփոփում
Մայր դպրոց, «Սեբաստիա» համերգասրահ
15:00՝ լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք

Հունվարի 25

8։30՝ վերապատրաստվողների դիմավորում կրթահամալիրի երթուղայինների կայանատեղիում
9։00-9։30՝ մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին
9։30-10:45՝ նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն
11։00-11։30՝ մասնակցություն «Իմացումի հրճվանք» ծրագրի կրտսերների «Հունվարիկ» ստուգատեսին
11։30-12:30՝ տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում (Արև Բալջյանի պարապմունքը՝ Արևելյան դպրոցում)
12։30-13։00՝ ընդմիջում
13։00-13։30՝ դպրոցի ղեկավարի հետ քայլ դեպի Մայր դպրոց՝ մարզասրահ
13։15-14։15՝ մարզական պարապմունք. Մայր դպրոց, մարմնամարզական մեծ դահլիճ
14։30-15։00՝ օրվա ամփոփում. Մայր դպրոց, «Սեբաստիա» համերգասրահ
15:00՝ լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք

Հունվարի 26

9։00՝ կրթահամալիրի տնօրենի հետ հանդիպում Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու մոտ
9։00-9։15՝ ավետիսներ-օրհնություն Սուրբ Երրորդություն եկեղեցում
9։15-9։45՝ Սուրբ Երրորդություն-Կենտրոն-Հյուսիսային դպրոց քայլք
9։45-10։00՝  ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսում
10։00-12։00՝ միասնական տեխնոլոգիական-երաժշտական պլեներ Հյուսիսում. հարսանեկան նվերը սեփական ձեռքով Տաթև Աթոյանի, Զառա Ոսկանյանի, Հասմիկ Թոփչյանի, Արև Բալջյանի, Թամար Հարությունյանի արհեստանոցից
12։00-12։30՝ ընդմիջում
12։30-13։00՝ կլոր սեղան
15։00՝ Մեդիաուրբաթ-համերգ՝ հակաբացիլ ծես. «Իսկական հարսանիք Ագարակում» ուսումնական նախագիծ

Աշխատանքային խմբերի ծրագրերը՝

  •  Արևելյան դպրոց-պարտեզում
  • Արևմտյան դպրոց-պարտեզում
  • Հյուսիսային դպրոց-պարտեզում
  • Հարավային դպրոց-պարտեզում
  • Քոլեջում

Մասնակիցներ

Վերապատրաստման պատասխանատուներ՝

Ընդունելության պատասխանատուներ

  • Լուսինե Մամիկոնյան (գրանցում, ամենօրյա հաշվառում, վկայագրեր, նվերներ)
  • Մարթա Ասատրյան (Մայր դպրոցում ընդունելություն 9:00-10.00, շրջայց)
  • Գոհար Բալջյան (օրվա ամփոփում, քրոնիկոններ, լրացուցիչ կրթության կազմակերպում)
Advertisements

Թողնել պատասխան

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Փոխել )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Փոխել )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Փոխել )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Փոխել )

w

Connecting to %s