Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստում

24623795_1712143172171747_808505350_o2018թ. 2-րդ փուլ.փետրվարի 19-23

«Բարեկենդան-Ծաղկազադ-Զատիկ» ծես


Վերապատրաստման մասնակիցներ

Բովանդակություն
Հեղինակային կրթական ծրագրով ստեղծված բաց միջավայր,
Նախադպրոցական խմբերում իրականացվող աշխատանքային նախագծեր՝ այդ թվում՝
հիգիենա-ինքնուրույնություն
սննդի կազմակերպում (նախաճաշ, ճաշ)
քուն, օրորոցային երգեր
մարզական պարապմունքներ
տեխնոլոգիական գործունեություն.
երաժշտական խաղեր.
պար, թատրոն
դաստիարակի բլոգը որպես ուսումնական գործիք,
դաստիարակի ընթերցարան:

Աշխատակարգ  

Վերապատրաստվողը փոքր խմբերով աշխատում են կրթահամալիրի կրտսեր դպրոցների նախակրթարանների և կրտսեր առաջին դասարանցիների խմբերում:

 Փետրվարի 19

9։30-10։00- Մայր դպրոցում մասնակիցների ընդունելություն, գրանցում, ընդհանուր պարապմունքի մասնակցություն
10։00-10։30. Մայր դպրոցի համերգասրահում կրթահամալիրի, վերապատրաստման ծրագրի ներկայացում (mskh.amկրթահամալիրի տնօրենի մանկավարժական բլոգմեդիագրադարան, «Դպիր»«Բարեկամություն» ճամբար, 2-4 տարեկանների դաստիարակների լաբորատորիա՝ դաստիարակների բլոգներով), աշխատանքային խմբերի ձևավորում:
10։30-11։00. Շրջայց Մայր դպրոցում՝ երաժշտական կենտրոնմարզական կենտրոն,Մարմարյա սրահ, «Տիգրան Հայրապետյան» գրադարան, ԱվագՄիջին դպրոցներ. ուսուցում բլոգներով, ուսումնական նախագծերով:
11։00-11։15. Մայր դպրոցից աշխատանքային խմբերի մեկնում դպրոց-պարտեզներ:
11։15-11։45. Դպրոց-պարտեզ հաստատությունը կրթահամալիրում, շրջայց դպրոց-պարտեզներում:
12:00-13։00. աշխատանք նախադպրոցական խմբում՝ շաբաթվա նախագծին ծանոթություն, ճաշ:
13։00-13։30. դպրոցի ղեկավարի հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց, մեծ մարզասրահ
13։30-14։30. Մարզական պարապմունք
14։30-15։00. օրվա ամփոփում`Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա » համերգասրահ, օրվա քրոնիկոն, ուղիղ եթերներ… (թեմա՝ Դպրոց պարտեզը՝ որպես ուսումնական հաստատություն)
15:00. լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք:

Փետրվարի 20

9։00-9։30. մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում, տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում, նախաճաշ-ճաշ
13։30-14։00. դպրոցի ղեկավարի հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա» համերգասրահ
14։00-15։00. երաժշտության-պարի պարապմունք. օրվա ամփոփում
Մայր դպրոց, «Սեբաստիա» համերգասրահ (թեմա՝ Բաց միջավայրում սանի ազատ ուսումնական գործունեություն)
15:00. լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք

Փետրվարի 21

9։00-9։30. մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին
9։30-13:00. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, այդ թվում՝ նաև երաժշտության պարապմունք խմբում, տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում, նախաճաշ-ճաշ
13։30-14։00. դպրոցի ղեկավարի հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա» համերգասրահ
14։00-15։00. երաժշտության-պարի պարապմունք. օրվա ամփոփում
Մայր դպրոց, «Սեբաստիա» համերգասրահ (թեմա՝ Սննդի կազմակերպում. խոհանոցը՝ որպես ուսումնական լաբորատորիա)
15:00. լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք

Փետրվարի 22

9։00-9։30. մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին
9։30-10:45. նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն, նախաճաշ
11։00-12։00. մասնակցություն «Իմացումի հրճվանք» ծրագրի կրտսերների «Փետրվարիկ» ստուգատեսին դպրոցներում

12։00-13:00. երաժշտության պարապմունք խմբում, տեխնոլոգիայի պարապմունք տեխնոլոգ ուսուցչի արհեստանոցում, ճաշ

13։00-13։15. դպրոցի ղեկավարի հետ քայլք դեպի Մայր դպրոց, մեծ մարզասրահ

13։30-14։30. Մարզական պարապմունք .պարապմունքը վարում է Հայկուհի Հովհաննիսյանը:

14։30-15։00. օրվա ամփոփում`Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա » համերգասրահ, օրվա քրոնիկոն ,ուղիղ եթերներ…  (թեմա՝ Ծեսը՝ ուրպես ուսումնական գործունեություն)

15:00. լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք:

 Փետրվարի 23

9։00. կրթահամալիրի տնօրենի հետ հանդիպում Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու մոտ
9։00-9։15. հոգևոր երգեր,շարականներ-օրհնություն Սուրբ Երրորդություն եկեղեցում
9։15-9։45. Սուրբ Երրորդություն-Կենտրոն-Հյուսիսային դպրոց քայլք
9։45-10։00. ընդհանուր պարապմունք Հյուսիսում
10։00-11։30. միասնական տեխնոլոգիական պլեներ Հյուսիսում. տեխնոլոգիա Տաթև Աթոյանի, Զառա Ոսկանյանի, Հասմիկ Թոփչյանի, Արև Բալջյանի արհեստանոցից
11։45-12։30. ամփոփում տոնախմբությունը, հավաստագրերի հանձնում Մարմարյա սրահում:

Աշխատանքային խմբերի ծրագրերը՝

Մասնակիցներ

Վերապատրաստման պատասխանատուներ՝

Ընդունելության պատասխանատուներ

  • Լուսինե Ալեքսանյան և ընկերներ (գրանցում)
  • Մարթա Ասատրյան (Մայր դպրոցում ընդունելություն 9:00-10.00, շրջայց)
  • Լուսինե Մամիկոնյան (հաշվառում, վկայագրեր)
  • Լուսինե Ալեքսանյան (նվերների փաթեթավորում)
  • Կրտսեր դպրոցների ծրագրի ղեկավարներ (վերապատրաստվողներին Մայր դպրոցից իրենց դպրոցի ուղեկցում, դպրացի ներկայացում)
Advertisements

One comment

Թողնել պատասխան

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Փոխել )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Փոխել )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Փոխել )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Փոխել )

Connecting to %s